BZT52C8V2
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
BZT52C8V2
JLCPCB Part #
C271262
Package
SOD-123
Description
1 Independent 15Ω 500mW 7.7V~8.7V 700nA 8.2V 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS