BL9161G-15BARN
MFR.Part #
BL9161G-15BARN
JLCPCB Part #
C2987734
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 180uVrms 205mV@(300mA) 300mA 6V 70uA 75dB@(217Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS