BL9161G-12BARN
MFR.Part #
BL9161G-12BARN
JLCPCB Part #
C2927421
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 180uVrms 200uA 205mV@(300mA) 300mA 55dB@(10kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS