BL9153-33CC3TR
MFR.Part #
BL9153-33CC3TR
JLCPCB Part #
C976195
Package
SOT-89-3L
Description
-40℃~+85℃ 1 100uV 3.3V 300mV@(100mA) 40V 500mA 50dB@(100Hz) 6uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS