BL9152-3.3
MFR.Part #
BL9152-3.3
JLCPCB Part #
C691885
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uV 3.3V 300mV@(100mA) 40V 45dB@(100Hz) 500mA 6uA Fixed Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS