BL8563-12PRA
MFR.Part #
BL8563-12PRA
JLCPCB Part #
C843782
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 300mA 300mV@(300mA) 35uA 47uVrms 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS