BL1117C-33CM
MFR.Part #
BL1117C-33CM
JLCPCB Part #
C2932480
Package
SOT-89-3L
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V@(1A) 12V 1A 3.3V 5mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS