BL1117-25CY
MFR.Part #
BL1117-25CY
JLCPCB Part #
C177779
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V@(1A) 12V 1A 2.5V 2mA 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS