BL1117-12CX
Extended
Manufacturer
BL(Shanghai Belling)
MFR.Part #
BL1117-12CX
JLCPCB Part #
C2763860
Package
SOT-223
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 1.5V@(1A) 1A 20V 2mA 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS