BL1084-18CS
Extended
Manufacturer
BL(Shanghai Belling)
MFR.Part #
BL1084-18CS
JLCPCB Part #
C167112
Package
TO-263-2
Description
-40℃~+85℃ 1 1.4V@(5A) 1.8V 15V 5A 5mA 65dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive TO-263-2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS