BSMD2018-050-60V
Extended
Manufacturer
BHFUSE
MFR.Part #
BSMD2018-050-60V
JLCPCB Part #
C910835
Package
2018
Description
-40℃~+85℃ 1.2A 1.2W 1.2mm 10A 1Ω 200mΩ 3s 4.93mm 5.44mm 550mA 60V 2018 Resettable Fuses ROHS