AX6601-18RA
Extended
Manufacturer
Axelite Tech
MFR.Part #
AX6601-18RA
JLCPCB Part #
C224227
Package
SOT-23
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 1V@(300mA) 300mA 55dB@(1kHz) 6V 90uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS