NHS150E6 6R F M193
Extended
Manufacturer
Arcol
MFR.Part #
NHS150E6 6R F M193
JLCPCB Part #
C5802519
Package
Plugin
Description
150W 6Ω Wirewound Resistor ±1% ±100ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS