LTC1400IS8#TRPBF
MFR.Part #
LTC1400IS8#TRPBF
JLCPCB Part #
C675265
Package
SO-8
Description
-40℃~+85℃ 1 100kHz~6.4MHz 12 1LSB 1mA 4.75V~5.25V 400kHz 45ppm/℃ 72dB Built-in SAR SPI SO-8 Analog to Digital Converters (ADC) ROHS