LT3060IDC-1.5#TRPBF
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
LT3060IDC-1.5#TRPBF
JLCPCB Part #
C670006
Package
DFN-8-EP(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V 100mA 45V 510mV@(100mA) 77dB@(120Hz) Fixed Positive DFN-8-EP(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS