LT3055HMSE-3.3#TRPBF
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
LT3055HMSE-3.3#TRPBF
JLCPCB Part #
C666656
Package
MSOP-16-EP
Description
-40℃~+150℃ 1 3.3V 45V 500mA 70dB@(120Hz) Fixed Positive MSOP-16-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS