LT3008EDC#TRPBF
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
LT3008EDC#TRPBF
JLCPCB Part #
C666102
Package
DFN-6-EP(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 20mA 300mV 350uVrms 3uA 45V 600mV~44.5V 70dB@(120Hz) Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive DFN-6-EP(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS