LT1764EQ-3.3#PBF
MFR.Part #
LT1764EQ-3.3#PBF
JLCPCB Part #
C107753
Package
D2PAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1mA 20V 3.3V 340mV@(3A) 3A 40uVrms 55dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive D2PAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS