LT1764AET-1.8#PBF
MFR.Part #
LT1764AET-1.8#PBF
JLCPCB Part #
C107752
Package
TO-220-5(Forming)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 1mA 20V 340mV@(3A) 3A 40uVrms 63dB Fixed Over Current Protection Positive TO-220-5(Forming) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS