LT1763CS8-2.5#PBF
MFR.Part #
LT1763CS8-2.5#PBF
JLCPCB Part #
C59233
Package
SO-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.5V 20V 20uVrms 300mV 30uA 500mA 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SO-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS