LT1587CT-3.3#PBF
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
LT1587CT-3.3#PBF
JLCPCB Part #
C664364
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃ 1 1.3V@(3A) 3.3V 3A 7V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS