LT1587CM-3.6#PBF
MFR.Part #
LT1587CM-3.6#PBF
JLCPCB Part #
C664360
Package
DDPAK-3
Description
0℃~+125℃ 1 1.3V@(3A) 3.6V 3A 72dB@(120Hz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive DDPAK-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS