LT1585CT-1.5#PBF
MFR.Part #
LT1585CT-1.5#PBF
JLCPCB Part #
C664348
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃ 1 1.4V@(4.6A) 1.5V 4.6A 72dB@(120Hz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS