LT1086IT-3.3#PBF
MFR.Part #
LT1086IT-3.3#PBF
JLCPCB Part #
C661224
Package
TO-220-3
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5A 1.5V@(1.5A) 10mA 20V 3.3V 72dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS