LT1086IM-3.3#PBF
MFR.Part #
LT1086IM-3.3#PBF
JLCPCB Part #
C579642
Package
DDPAK-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.5A 1.5V@(1.5A) 10mA 20V 3.3V 72dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive DDPAK-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS