LT1085CM-3.6#PBF
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
LT1085CM-3.6#PBF
JLCPCB Part #
C662428
Package
DDPAK-3
Description
0℃~+125℃ 1 1.5V@(3A) 10mA 20V 3.6V 3A 72dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive DDPAK-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS