ADP150ACBZ-2.75R7
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
ADP150ACBZ-2.75R7
JLCPCB Part #
C658746
Package
WLCSP-4(0.8x0.8)
Description
-40℃~+125℃ 1 150mA 160mV@(150mA) 2.75V 5.5V Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection WLCSP-4(0.8x0.8) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS