ADP130AUJZ-2.5-R7
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
ADP130AUJZ-2.5-R7
JLCPCB Part #
C208135
Package
TSOT-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 17mV@(100mA) 2.5V 25uA 3.6V 350mA 61uVrms 70dB@(10kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start、Enable Positive TSOT-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS