AD5292SRUZ-20-EP
MFR.Part #
AD5292SRUZ-20-EP
JLCPCB Part #
C649499
Package
TSSOP-14
Description
-55℃~+125℃ 1 1024 20kΩ 35ppm/℃ 520kHz 9V~33V Linear SPI ±1% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS