AD5272BRMZ-100
MFR.Part #
AD5272BRMZ-100
JLCPCB Part #
C208055
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 1 100kΩ 1024 2.7V~5.5V 50-TP 5ppm/℃ 60kHz I2C Linear ±1% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS