AD5253BRUZ50-RL7
MFR.Part #
AD5253BRUZ50-RL7
JLCPCB Part #
C649438
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+105℃ 2.7V~5.5V 4 50kΩ 64 650ppm/℃ 80kHz EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS