AD5252BRUZ50-RL7
MFR.Part #
AD5252BRUZ50-RL7
JLCPCB Part #
C649435
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+105℃ 2 2.7V~5.5V 256 50kΩ 650ppm/℃ 80kHz EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS