AD5242BRUZ10-RL7
MFR.Part #
AD5242BRUZ10-RL7
JLCPCB Part #
C649393
Package
TSSOP-16
Description
-40℃~+105℃ 100nA 10kΩ 2 2.7V~5.5V 256 30ppm/℃ 650kHz I2C Linear ±30% TSSOP-16 Digital Potentiometers ROHS