AD5231BRUZ50
MFR.Part #
AD5231BRUZ50
JLCPCB Part #
C578149
Package
TSSOP-16
Description
-40%~+20% -40℃~+85℃ 1 1024 10uA 2.7V~5.5V 50kΩ 600ppm/℃ 85kHz EEPROM Linear SPI TSSOP-16 Digital Potentiometers ROHS