AD5162BRMZ50-RL7
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
AD5162BRMZ50-RL7
JLCPCB Part #
C649292
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃ 100kHz 2 2.7V~5.5V 256 35ppm/℃ 50kΩ Linear SPI ±20% MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS