AD5160BRJZ50-RL7
MFR.Part #
AD5160BRJZ50-RL7
JLCPCB Part #
C578142
Package
SOT-23-8
Description
-40℃~+125℃ 1 100kHz 2.7V~5.5V 256 45ppm/℃ 50kΩ 8uA Linear SPI ±15% SOT-23-8 Digital Potentiometers ROHS