VRH1052LTX
Extended
Manufacturer
AnaSem
MFR.Part #
VRH1052LTX
JLCPCB Part #
C697954
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃ 1 1.05V 250mA 25uA 6V 75dB@(1kHz) 90mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS