AOTF12N50
Extended
Manufacturer
Alpha & Omega Semicon
MFR.Part #
AOTF12N50
JLCPCB Part #
C164081
Package
TO-220F
Description
1 N-channel 1.633nF 12A 15pF 200pF 37nC@10V 4.5V@250uA 500V 50W 520mΩ@10V TO-220F MOSFETs ROHS