AOT15S65L
MFR.Part #
AOT15S65L
JLCPCB Part #
C5553778
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 15A 17.2nC@10V 208W 290mΩ@10V 4V 650V 841pF TO-220 MOSFETs ROHS