AOT11N70
Extended
Manufacturer
Alpha & Omega Semicon
MFR.Part #
AOT11N70
JLCPCB Part #
C3290196
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 11A 2.15nF 271W 4.5V 45nC@10V 700V 870mΩ@10V TO-220 MOSFETs ROHS