AOB12N65L
Extended
Manufacturer
Alpha & Omega Semicon
MFR.Part #
AOB12N65L
JLCPCB Part #
C6500714
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 12A 18pF@520V 2.15nF@520V 2.2W 4.5V 48nC@10V 650V 720mΩ@10V TO-263(D2PAK) MOSFETs ROHS