AT53AL33SQ
Extended
Manufacturer
Agertech
MFR.Part #
AT53AL33SQ
JLCPCB Part #
C5141739
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.2V@(250mA) 2.5uA 250mA 3.3V 40V 80dB@(1kHz) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS