AS1360-33-T
Extended
Manufacturer
AMS
MFR.Part #
AS1360-33-T
JLCPCB Part #
C16400
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1 1.5uA 150mA 20V 3.3V Fixed Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS