AMS1117-1.2
Extended
Manufacturer
ALJ
MFR.Part #
AMS1117-1.2
JLCPCB Part #
C22751459
Package
SOT-89
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 1.15V@(1A) 1.2V 10V 1A 5mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS