AGM40P20S
MFR.Part #
AGM40P20S
JLCPCB Part #
C49233846
Package
SOP-8
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 1.2nF 1.6V 107pF 11nC@10V 120pF 2.5W 28mΩ@10V 40V 8A SOP-8 MOSFETs ROHS