S-818A27AUC-BGHT2G
MFR.Part #
S-818A27AUC-BGHT2G
JLCPCB Part #
C7355187
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃ 1 10V 150mA 2.7V 30uA 380mV@(60mA) 45dB@(100Hz) Fixed Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS