S-816A42AMC-BART2U
MFR.Part #
S-816A42AMC-BART2U
JLCPCB Part #
C17598372
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mV@(100mA) 16V 1A 4.2V 40uA Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS