S-812C33AMC-C2NT2U
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-812C33AMC-C2NT2U
JLCPCB Part #
C3750915
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 16V 1uA 230mV@(10mA) 3.3V 50mA Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS