S-13A1A19-A6T1U3
Extended
Manufacturer
ABLIC
MFR.Part #
S-13A1A19-A6T1U3
JLCPCB Part #
C5903655
Package
HSNT-6A
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.9V 1A 5.5V 70dB@(1kHz) 90uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive HSNT-6A Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS