S-1172B34-E6T1U
MFR.Part #
S-1172B34-E6T1U
JLCPCB Part #
C3749785
Package
HSOP-6
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mV@(300mA) 1A 1uA 3.4V 5.5V 60dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive HSOP-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS